filmoholicy.pl  »  Wiadomości  »  "Alien: Covenant" - kolejne szczegóły dotyczące sequela "Prometeusza"

"Alien: Covenant" - kolejne szczegóły dotyczące sequela "Prometeusza"

2015-11-30 // D. Jędrzejewska
Ridley Scott pracuje obecnie nad sequelem "Prometeusza", czyli filmem „Alien: Covenant”. Dlatego też zorganizował w Sidney konferencję prasową, omawiając pomysły na swoją nową produkcję. Najważniejsza informacja jest taka, że po „Alien: Covenant” powstaną jeszcze dwie kolejne części w ramach serii. Trzeci film połączy płynnie fabułę z początkiem „Obcego”. Filmy mają odpowiedzieć na kwestie: dlaczego ksenomorfy w ogóle powstały? Kto jest ich twórcą? I skąd one pochodzą?


Jak opowiada sam reżyser: To bardzo złożona historia. Jest ona ewolucją tego, co zrobiłem w „Prometeuszu”, który narodził się z mojej frustracji po zrobieniu „Obcego" w 1979 roku.
Normalnie nie robię sequeli. Byłem zdumiony, że w trzech kontynuacjach nikt nie zadał pytania: dlaczego ksenomorf powstał, kto go zrobił i skąd pochodzi? To są bardzo podstawowe pytania. Dlatego wpadłem na „Prometeusza”, który zaczyna sugerować, kto mógł je zrobić i skąd one pochodzą. „Alien: Covenant” trafi do kin 6 października 2017 roku.

Tagi

Adaptacja komiksu     Aktorki     Aktorzy     Dramat     Film biograficzny     Komedia     Reżyser     Science fiction     Serial     Thriller    

Najnowsze video