filmoholicy.pl  »  Wiadomości  »  Henry Bromell - nie żyje scenarzysta "Homeland" i innych seriali

Henry Bromell - nie żyje scenarzysta "Homeland" i innych seriali

2013-03-20 // D. Jędrzejewska
Henry Bromell, scenarzysta i producent wykonawczy wielkiego serialowego hitu ostatnich lat, czyli „Homeland” – zmarł dwa dni temu (18 marca) na atak serca. Jego śmierć była całkiem niespodziewana. Miał 65 lat i pozostawił po sobie duży serialowy dorobek. To on pisał scenariusze do takich serii, jak: „Przystanek Alaska”, „Księżyc nad Miami”, „Wydział zabójstw Baltimore” czy „Braterstwo”. „Homeland” było jego ostatnim i jedynym tak spektakularnym sukcesem. Po dwóch sezonach emisji zdobył on 6 nagród Emmy oraz 5 Złotych Globów.

Przedstawiciele stacji Fox po śmierci Bromella swoje kondolencje wyrazili takimi oto słowami: Mieliśmy ogromne szczęście pracować z nim przez ostatnie 18 lat. Był niezwykle utalentowanym pisarzem i bardzo ciepłą osobą. Będzie nam go brakowało zarówno w naszej stacji, jak i w ekipie "Homeland". Nasze serca i modlitwy są z jego rodziną. Scenarzysta był ponoć bardzo zaskoczony wielką popularnością „Homeland”. Jego ojciec pracował w CIA, dlatego w scenariuszu wielokrotnie przemycał osobiste doświadczenia. Główne role zagrali tu Damian Lewis oraz Claire Danes. Henry Bromell miał żonę Sarah oraz dwójkę synów.

Tagi

Adaptacja komiksu     Aktorki     Aktorzy     Dramat     Film biograficzny     Komedia     Reżyser     Science fiction     Serial     Thriller    

Najnowsze video