filmoholicy.pl  »  Wiadomości  »  James Cameron o nowych "Avatarach"

James Cameron o nowych "Avatarach"

2014-02-19 // D. Jędrzejewska
Prace nad nowymi "Avatarami" już trwają i nie wygląda na to, że cokolwiek mogłoby je przerwać. Zważywszy na wielki entuzjazm Jamesa Camerona, można już zacierać ręce. Reżyser postanowił opowiedzieć co niego o aktualnych działaniach: Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie pracy, powiedział reżyser. Obecnie rozwijamy software. Ja piszę scenariusze. Projektujemy stwory, postacie i scenografię. Na razie więc jeszcze nie reżyseruję, ale zajmuję się całym procesem twórczym, który prowadzi do tego. Idzie to całkiem dobrze. Dodał również: Myślę, że efekt będzie spektakularny. Zobaczycie nowe światy, nowe środowiska, nowe kultury.


Konflikt między ludzkim dążeniem do dominacji nad naturą a podejściem Na'vi pozostanie ten sam, ale objawi się on na różne nowe sposoby - i kontynuował z zapałem - To jest wspaniałe w "Avatarze": ten świat jest tak bogaty, że mogę zgłębiać każdy temat, jaki chcę.
Kiedy ma się już bohaterów kochanych przez widzów, wspaniale jest zaskakiwać publiczność zwrotami akcji, których nikt się nie spodziewa. Nie trzeba też poświęcać tyle czasu na ekspozycję, bo ludzie pamiętają poprzedni film.


Reżyser opowiedział też o swoich wątpliwościach dotyczących techniki kręcenia: Właśnie analizuję kwestię liczby klatek na sekundę. Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Nie wiem, czy cały film, czy tylko jego fragmenty, powstaną w tej technologii. Będziemy kręcić w rozdzielczości 4K i do czasu premiery powinno być już sporo kin przystosowanych do tego formatu. Kontynuacja "Avatara" trafi do kin w grudniu 2016 roku.

Tagi

Adaptacja komiksu     Aktorki     Aktorzy     Dramat     Film biograficzny     Komedia     Reżyser     Science fiction     Serial     Thriller    

Najnowsze video