filmoholicy.pl  »  Wiadomości  »  "Prometeusz" źle przyjęty w Watykanie

"Prometeusz" źle przyjęty w Watykanie

2012-09-26 // D. Jędrzejewska
W czasopiśmie "L'Osservatore Romano" watykańscy dziennikarze wyrazili swoją niepochlebną opinię o najnowszym filmie Ridleya Scotta pt. "Prometeusz". Produkcji zarzucili między innymi nietrafne przedstawienie tak delikatnych kwestii jak odwieczna walka dobra ze złem, oraz nieuzasadnioną próbę podjęcia tematu nieśmiertelności. Niestosownym pomysłem wydała im się również ujęta w scenariuszu próba przeciwstawienia się bogom. Zamiast tego, według dziennikarzy, można było pokazać podróż załogi Prometeusza jako poszukiwanie nadprzyrodzonego.


To nie pierwszy film Scotta, który nie spodobał się w Watykanie. Wcześniej taki los spotkał słynnego "Łowcę androidów". Obecnie reżyser pracuje na planie filmu w konwencji kina akcji.
W "The Counselor" zobaczymy Penelope Cruz, Michaela Fassbendera, Brada Pitta i Cameron Diaz. Rzecz będzie dotyczyć losów prawnika, który nieopatrznie daje się wciągnąć w interes narkotykowy. kiedy chce się z niego wycofać - jest już za późno. Niebezpieczeństwo czyha za rogiem.

Tagi

Adaptacja komiksu     Aktorki     Aktorzy     Dramat     Film biograficzny     Komedia     Reżyser     Science fiction     Serial     Thriller    

Najnowsze video