filmoholicy.pl  »  Wiadomości  »  Sylvester Stallone sprzedał filmowe pamiątki za 3 miliony dolarów

Sylvester Stallone sprzedał filmowe pamiątki za 3 miliony dolarów

2016-01-03 // D. Jędrzejewska
Kolekcja pamiątek Sylvestra Stallone'a, składająca się na rekwizyty z jego najważniejszych filmów takich, jak: „Rambo” czy „Rocky” została sprzedana na aukcji. Przedmioty, które do niej należały, zlicytowano za łączną kwotę ponad 3 milionów dolarów. Aukcja odbyła się w domu aukcyjnym Heritage Auctions w Los Angeles. Aktor gromadził rekwizyty przez 40 lat, by wreszcie dojść do wniosku, że trzymanie ich pod kluczem nie ma sensu. On sam zainaugurował aukcję, sprzedając na początku czarną kurtkę Rocky'ego za 149 tysięcy dolarów. To najwyższa kwota, jaką zaproponowano za pojedynczy przedmiot.

Do najciekawszych pamiątek z aukcji można zaliczyć choćby notatnik Stallone'a (który zakupił sobie za 13 centów), w którym aktor stworzył bohaterów „Rocky'ego” i zapisywał poszczególne sceny i dialogi wykorzystane w późniejszym scenariuszu.
Oprócz tego zlicytowano też rękawice bokserskie i pas mistrzowski z filmu „Rocky II”, satynowe spodenki Rocky'ego zaplamione sztuczną krwią („Rocky IV”), a także kompletny strój Dolpha Lundgrena z tego samego filmu. Aukcje trwały przez trzy dni (18-20 grudnia). Stallone zawiadomił, że część zebranej sumy przeznaczy na cele charytatywne – między innymi wspomoże weteranów wojennych oraz pensjonariuszy Motion Picture & Television Country House and Hospital z Los Angeles.

Tagi

Adaptacja komiksu     Aktorki     Aktorzy     Dramat     Film biograficzny     Komedia     Reżyser     Science fiction     Serial     Thriller    

Najnowsze video